Prohlášení o přístupnosti

Na webové prezentaci Drážního úřadu jsou informace související s výkonem veřejné správy zveřejňovány tak, aby se s nimi v nezbytném rozsahu mohly seznámit i osoby se zdravotním postižením. Webová prezentace vyhovuje ve vysoké míře požadavkům kladeným Vyhláškou č. 64/2008 o formě zveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti).

Informace o podmíněně povinných pravidlech vyhlášky o přístupnosti

 • Pravidlo č.3

  Stránky využívají doplňků Java Script a CSS. I bez těchto doplňků jsou stránky standardně ovladatelné a použitelné. Při vypnutém Java Script nejsou dostupné pravé záložky a obsah rolující bannerů. nedostupnost těchto funkcí však nesnižuje použitelnost, protože informace jsou umístěné v hlavním menu.V případě reklamy nebo upoutávky může být použita technologie Adobe Flash.V případě ankety jsou pro správnou funkci nutné zapnuté cookies.

 • Pravidlo č.9

  Na webových stránkách mohou být zveřejněny informace i v jiných, než webových formátech. Důvodem je skutečnost, že tyto dokumenty buď obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát HTML 4.01 Transitional nepodporuje nebo jsou příliš velké a je vhodné jejich stažení. U těchto dokumentů je uveden v hranaté závorce typ dokumentu a jeho velikost v kB.Pro zobrazení těchto dokumentů lze použít např. bezplatné prohlížeče, které lze stáhnout z internetu:

 • Pravidlo č.17

  Všechny stránky webové prezentace jsou vybavené orientační nabídkou (drobečkové menu), která mimo jiné obsahuje odkazy umožňující přeskočení jednotlivých hlavních bloků.

 • Pravidlo č.20

  Součástí nabídky je také odkaz na mapu webu. Všechny stránky jsou vybaveny vyhledávacím formulářem.

Usnadnění

 • Textovou verzi stránek si můžete zobrazit vypnutím CSS stylů ve vašem internetovém prohlížeči, který aktuálně používáte.

Kontakt na technického správce webu

 • Náměty k obsahu webu adresujte prosím na provozovatele webu, viz kontakty.