Nové termíny školení pro uživatele One-Stop Shop

Evropská železniční agentura (ERA) vypsala nové termíny online školení pro uživatele jednotného kontaktního místa One-Stop Shop (OSS).

One-Stop Shop představuje internetové rozhraní, jehož prostřednictvím jsou podávány žádosti o schválení železničních vozidel a vydávání jednotných bezpečnostních osvědčení provozovatelům dráhy a drážní dopravy pro provoz na tratích ČR a EU. Portál OSS spravuje ERA.

Školení je určeno:
- zástupcům žadatelů, kteří používají OSS pro předkládání žádostí, monitorování průběhu procesu a přístup k rozhodnutím v případech schvalování vozidel (VA) a získávání jednotných bezpečnostních osvědčení (SSC)
- zástupcům ERA a národních bezpečnostních úřadů, kteří využívají OSS pro plnění svých úkolů při posuzování a vydávání rozhodnutí

Cíl školení:

Poskytnout odpovídající návod všem potenciálním uživatelům systému tak, aby byli schopni využívat všech jeho funkcí.


Okruhy školení pro žadatele:
- odesílání souborů s žádostmi
- komunikace s hodnotícími týmy
- aktualizace souboru žádosti na žádost hodnotícího týmu
- monitorování procesu hodnocení

Okruhy školení pro hodnotící týmy:
- přiřazování uživatelů k aplikacím
- předkládání hodnotících zpráv jménem své organizace
- komunikace s žadatelem
- řízení procesu hodnocení žádosti

Školení bude probíhat zdarma formou webináře v anglickém jazyce pod vedením instruktora a bude zahrnovat řadu prezentací a praktických ukázek.

Předpokladem je, že účastníci mají velmi dobrou znalost procesů SSC a/nebo VA podle legislativy 4. železničního balíčku a velmi dobrou znalost anglického jazyka.

Termíny školení pro příslušné oblasti naleznete v následující tabulce. Registrovat se můžete zasláním e-mailu na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

terminy OSS


Je plánováno také testovací sezení, aby si každý mohl ověřit, že bude mít přístup ke schůzce pomocí MS Teams a bude se moci normálně účastnit. Je možné si vybrat z následujících termínů:

testy OSS

Více informací naleznete v dokumentu ERA.